Jednou vetou

Hlavná mešita je znova sprístupnená pre veriacich

Policajti stoja neďaleko miesta streľby v mešite 15. marca 2019 v štvrti Linwood v novozélandskom meste Christchurch. Štyria ľudia — traja muži a jedna žena — boli zatknutí v súvislosti s piatkovou streľbou v dvoch mešitách v novozélandskom meste Christchurch. Zatiaľ sa však nedá vylúčiť, že ďalší podozriví sú ešte na slobode, povedal šéf novozélandskej polície Mike Bush.

foto: TASR/AP

Vyznávači islamu sa v sobotu mohli vrátiť do hlavnej mešity v novozélandskej metropole Christchurch po prvý raz od minulotýždňového útoku, ktorý si vyžiadal 50 ľudských životov. Informovala o tom agentúra AFP.

Rusko a Sýria vyzývajú USA na rokovanie o evakuácii vysídleneckého tábora

Mešitu Al Noor uzavrela polícia z dôvodov vyšetrovania a bezpečnosti po tom, ako strelec Brandon Tarrant minulý piatok zaútočil na moslimov, ktorí sa v Al Noor zhromaždili na piatkové modlitby.

Tarrant zaútočil aj na menšiu mešitu v moslimskom centre v štvrti Linwood. Do mešity začali v sobotu okolo obeda púšťať menšie skupiny veriacich.

Islamský štát prišiel o všetky územia v Sýrii

Nový Zéland si v piatok uctil pamiatku obetí útoku na dve mešity dvoma minútami ticha. Premiérka Jacinda Ardernová a tisíce ďalších ľudí sa zhromaždili v parku Hagley pred mešitou Al Noor, kde si vypočuli zvolávanie k modlitbám.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia