Jednou vetou

Hlavný organizátor útoku v Petrohrade dostal doživotie

Ilustračná foto

foto: TASR

Hlavného organizátora útoku, ktorý sa v apríli roku 2017 odohral v petrohradskom metre, odsúdili v utorok na doživotie. Informoval o tom spravodajský portál Meduza.io.

aktualizované: 12:07

Tento verdikt súd v Petrohrade vyniesol nad Abrorom Azimovom, ktorý je podľa vyšetrovateľov jedným zo štyroch hlavných organizátorov teroristického útoku v petrohradskom metre.

Na lavici obžalovaných bolo spolu 11 ľudí. Aj zvyšní odsúdení dostali tresty väzenia v trvaní od 19 do 28 rokov. Okrem trojice spoluorganizátorov skupinu tvorili osoby, ktoré sa aktívne zapojili do teroristickej činnosti, nakupovali a vo svojich domoch či bytoch skladovali zbrane a výbušné zariadenia.

Gruzínec zavraždený v Berlíne bol zapletený do teroristických útokov, povedal Putin

K útoku v petrohradskom metre došlo 3. apríla 2017. Jedna nálož vybuchla medzi stanicami Senné námestie a Technologický inštitút. Pri výbuchu prišlo o život 15 ľudí i údajný samovražedný atentátnik Akbaržon Džalilov pochádzajúci z Kirgizska. Ďalších vyše 60 ľudí utrpelo zranenia.

Druhú nálož Džalilov nastražil na stanici metra Námestie povstania. Túto nálož sa však podarilo včas nájsť a zneškodniť. Údajný objednávateľ útoku, Sirožiddin Muchtarov, je na úteku a bolo po ňom vyhlásené pátranie, spresnila Meduza.io.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia