Jednou vetou

Hlavný vyjednávač únie Michel Barnier sa nakazil novým koronavírusom

Hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier

foto: TASR/AP

Vyjednávač na Twitteri napísal, že sa cíti dobre a dodržiava všetky pokyny.

Koronavírus v Taliansku: Takto vyriešili problém s nedostatkom prístrojov

Hlavný vyjednávač Európskej únie (EÚ) pre vzťahy s Veľkou Britániou po brexite Michel Barnier sa nakazil novým koronavírusom. Oznámil to vo štvrtok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter s tým, že sa cíti dobre a má dobrú náladu. „Dodržiavam všetky potrebné pokyny, rovnako aj môj tím. Všetkým, ktorých to už postihlo, a tým, čo sú v súčasnosti v izolácii, odkazujem, spolu to prekonáme,“ napísal.

Nový koronavírus narušil aj pobrexitové obchodné rokovania medzi EÚ a Britániou. V Londýne sa malo tento týždeň konať druhé kolo rokovaní, ale pre pandémiu ich zrušili. Vyjednávači na oboch stranách uviedli, že hľadajú alternatívne spôsoby, ako napredovať s rokovaniami vrátane videokonferencií.

Veľká Británia vystúpila z EÚ 31. januára a v súčasnosti je v jedenásťmesačnom prechodnom období. Cieľom prechodného obdobia je poskytnutie času obom stranám na dohodnutie podmienok budúcich vzťahov. Pandémia nového koronavírusu však vyvoláva otázky, či Londýn a Brusel stihnú pre všetky preventívne opatrenia a obmedzenia dosiahnuť dohodu.

 

Môže vás zaujímať

Slováci môžu cestovať do Spojeného kráľovstva bez obmedzení