Jednou vetou

Holandská polícia zatkla podozrivého zo streľby v električke

Zvidea zverejnenej utrechtskou políciou 37-ročný Turek Gokman Tanis, ktorého polícia hľadá v súvislosti so streľbou v električke

foto: TASR/AP

Holandská polícia zatkla v pondelok podozrivého zo smrtiacej streľby v električke v Utrechte. Informoval o tom utrechtský policajný šéf, ktorého citovala tlačová agentúra AP.

aktualizované: 19:03

„Práve som sa dozvedel, že podozrivého, po ktorom sme pátrali, zatkli,“ uviedol prítomným médiám van Bree. Ďalšie podrobnosti ešte nie sú známe.

Novozélandský útočník vlani vlakom pricestoval do Maďarska

Ozbrojený muž zastrelil v pondelok dopoludnia v električke v Utrechte troch ľudí a ďalších päť osôb zranil. Z miesta činu ušiel a polícia po ňom rozbehla rozsiahle pátranie. Podľa skorších vyjadrení predstaviteľov polície aj starostu mesta išlo pravdepodobne o teroristický útok.

Polícia vydala takisto fotografiu podozrivého Gökmena Tanisa (37) pochádzajúceho z Turecka a varovala verejnosť, aby sa k nemu nepribližovala. Ozbrojení príslušníci protiteroristického policajného útvaru zároveň obkľúčili budovu neďaleko miesta činu.

Pri streľbe v holandskom Utrechte zahynuli najmenej traja ľudia

Holandský premiér Mark Rutte vyhlásil, že teroristický útok „nemožno vylúčiť“, a prisľúbil, že Holandsko „nikdy neustúpi netolerantnosti“.

Môže vás zaujímať

Zatkli pilota lietadla, ktoré havarovalo v Istanbule