Jednou vetou

Holandskí a nemeckí policajti zatkli 5 podozrivých z prípravy útoku v Holandsku

Ilustračné foto

pixabay.com

Holandské bezpečnostné sily zadržali v sobotu v prístavnom meste Rotterdam štyroch ľudí podozrivých z prípravy teroristického činu. S odvolaním sa na vyhlásenie rotterdamskej polície o tom informovala agentúra AFP.

Štvoricu mužov zadržali elitné protiteroristické jednotky v spolupráci s miestnou políciou. Miesta, kde došlo k zatknutiam, zároveň prehľadali. Zadržaní sú podľa vyhlásenia polície podozriví z „účasti na príprave teroristického činu“. 

Vyšetrovanie prípadu bude pokračovať i v nadchádzajúcich dňoch, pričom sa podľa polície zameria na preverenie povahy a rozsahu možnej teroristickej hrozby. Nijaké ďalšie podrobnosti o zadržaných a ich chystanom čine neboli bezprostredne známe.

Letisko v Hannoveri opäť otvorili, vodič auta bol pod vplyvom drog

Polícia v susednom Nemecku neskôr podľa agentúry AP informovala, že v sobotu zadržala v meste Mainz 26-ročného Sýrčana, o ktorého vydanie ju žiadal Amsterdam. Aj tento muž má byť podozrivý z prípravy bližšie nespresneného teroristického útoku v Holandsku. Sýrčan nemal v Nemecku trvalý pobyt ani zápis v trestnom registri.

Polícia prehľadala jeho byt. Bližšie podrobnosti o prípade však neposkytla. Uviedla len, že ide o záležitosti polície v holandskom Rotterdame, ktorá v prípade vedie vyšetrovanie.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia