Holandsko je dojaté drámou trojročného dievčaťa z Rotterdamu

Ilustračné foto

zdroj: TASR/AP

Holandsko je dojaté a šokované príbehom trojročného dievčatka z Rotterdamu, ktoré možno strávilo týždeň v byte s telom svojej mŕtvej matky a so psom pred tým, ako ju v tejto situácii objavila polícia.

Spravodajský server DutchNews.nl v piatok informoval, že polícia našla dieťa 20. januára po tom, ako zasahovala na podnet prenajímateľa bytu. Tomu sa sťažovali nájomcovia zo spodného bytu, že im od susedy zhora zateká.

Dievčatko zabudlo zavrieť kohútik s vodou, keď sa pokúšalo nájsť jedlo a vodu na pitie, uviedla lokálna televízna stanica RTV Rijnmond.

Člen mestskej samosprávy Sven de Langen vyzval sociálnu inšpekciu, aby vyšetrila rodinnú situáciu dievčaťa. Jej matka, vo veku 41 rokov, údajne zomrela prirodzenou smrťou. Úrady zatiaľ príčiny smrti nespresnili a polícia nezistila, aký dlhý čas strávilo dieťa samo pri tele mŕtvej matky.

Obe, matka aj dcéra, boli pod dohľadom sociálnych pracovníkov. Príbuzní matky sa ju snažili presvedčiť, aby zostala v psychiatrickej nemocnici, čo ona odmietala a prerušila kontakt s rodinou.

De Langen médiám oznámil, že dievčatko našlo útočisko v pestúnskej rodine a „za týchto okolností“ sa má dobre.

Môže vás zaujímať

Šéfa spravodajskej služby vinia zo zlyhania v spojitosti s útokmi na Srí Lanke