Jednou vetou

Horúce počasie v Kanade si vyžiadalo už vyše tri desiatky obetí

Ilustračné foto

foto: TASR

Tridsaťtri mŕtvych si už vyžiadala pretrvávajúca vlna horúčav v kanadskej provincii Québec. Dlhodobá pocitová teplota sa tu vyšplhá počas dňa až na 43 stupňov Celzia. Obeťami horúčav sú najmä ľudia nad 50 rokov.

Tridsaťtri mŕtvych si už vyžiadala pretrvávajúca vlna horúčav v kanadskej provincii Québec. Oznámili to vo štvrtok miestne zdravotnícke úrady.

Osemnásť z úmrtí v dôsledku tepla evidujú v provinciálnej metropole Montreal. Pocitová teplota v Montreale dosahovala vzhľadom na vysokú vlhkosť vzduchu 43 stupňov Celzia, píše agentúra AP.
Obeťami sú prevažne ľudia nad 50 rokov, ktorí žili sami v domoch, bytoch alebo zariadeniach pre seniorov bez klimatizácie.

Vlna horúčav v Kanade si vyžiadala už 18 obetí

Aktuálna vlna horúčav, považovaná za najhoršiu za ostatné desaťročia, sa v Québecu začala uplynulý piatok, pričom teplota sa pohybovala na úrovni 35 stupňov Celzia.

Kanadská vláda ponechala v platnosti pre tento región varovanie pred horúcim a vlhkých vzduchom, hoci v piatok by malo dôjsť k ochladeniu. Varovania pred horúčavami platia aj v provinciách Ontário, Nové Škótsko a Nový Brunswick.

V roku 2010 si vlna horúčav v oblasti Montrealu vyžiadala približne 100 obetí na životoch.

Môže vás zaujímať

Loď Crew Dragon sa úspešne vrátila na Zem