Jednou vetou

Hostia hotela v Austrálii sa nadýchali chlórovodíka, ktorý sa šíril klimatizáciou

Záchranári pred Pullman Hotel 19. septembra 2018

foto: twitter.com

Najmenej osem ľudí ubytovaných v jednom z hotelov v austrálskom meste Sydney hospitalizovali v noci na stredu po tom, čo sa nadýchali jedovatých výparov, ktoré sa šírili klimatizačným systémom budovy. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne zdravotnícke zdroje.

K vzniku výparov došlo po tom, ako zamestnanec ubytovacieho zariadenia Pullman Hotel pri údržbe bazéna omylom zmiešal chlór a kyselinu chlorovodíkovú, ktorá sa používa ako čistiaci prostriedok. Z následnej chemickej reakcie vznikol plynný chlórovodík, ktorý sa dostal do klimatizácie na 22. poschodí hotela, uviedla televízia ABC News.

Pri zrážke autobusu s cisternou zahynulo najmenej 21 ľudí

Toxického plynu sa vzápätí nadýchalo zhruba 30 ľudí, u ktorých zaznamenali podráždenie očí a hrdla, jedna osoba mala ťažkosti s dýchaním. Hospitalizovať museli osem osôb vrátane zamestnanca, ktorý chemikálie zmiešal, všetci sú však v stabilizovanom stave.

Jeden z hostí novinárom povedal, že vo vzduchu bolo cítiť silný zápach chlóru a ľudia na chodbách hotela začali kašľať, väčšina z nich však budovu rýchlo opustila. Predstavitelia hotela uviedli, že spolupracujú s úradmi na vyšetrení incidentu.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre