Jednou vetou

HROZNÉ! Oslavy víťazstva sa zmenili na barbarstvo

Francúzski hráči vyhadzujú do vzduchu trénera Didiera Deschampsa. FOTO: TASR/AP
Po finálovom triumfe "Les Bleus" nad Chorvátmi 4:2 spievalo a tancovalo približne 90.000 fanúšikov vo fanzóne pod Eiffelovou vežou. Zasahovať však musela aj polícia. Pozrite sa, ako sa oslavy zmenili v uliciach Paríža doslova na barbarstvo! (video nižšie v článku)

Francúzi oslavovali na Champs-Elysees a v priľahlých uliciach druhý titul majstrov sveta. „Sme majstri, sme Francúzi,“ kričal dav. Autá trúbili, ľudia boli odetí do národných farieb.

„Francúzsky tím napísal novú kapitolu vo svojej histórii,“ napísal denník L’Equipe. „Ste veční a Didier Deschamps ešte o niečo viac ako ostatní,“ uviedol denník Le Parisien.

Štyridsaťdeväťročný kouč sa stal tretím mužom v histórii, ktorý získal titul majstra sveta ako hráč i tréner. Pred ním sa to podarilo iba Brazílčanovi Mariovi Zagallovi a Nemcovi Franzovi Beckenbauerovi.

Ohlasy médií na triumf Francúzov na MS v Rusku: Zápas, ktorý mal všetko

Medzi oslavujúcimi Francúzmi bolo však aj niekoľko výtržníkov. Polícia použila na upokojenie davu slzotvorný plyn, na Champs-Elysees vykradla skupinka asi 30 ľudí obchod.

Jedného muža museli previezť vo vážnom stave po bitke do nemocnice. Incidenty a strety fanúšikov s políciou hlásili aj z Marseille, Ajaccia a Lyonu. Informovala o tom agentúra DPA.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia