Jednou vetou

Hurikán Harvey spôsobil väčšie škody než Katrina či Sandy

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Škody, ktoré po sebe zanechal hurikán Harvey, sú istotne väčšie než straty spôsobené nedávnymi veľkými hurikánmi Katrina a Sandy a dosiahnu zrejme 150-180 miliónov dolárov. Uviedol to v nedeľu texaský guvernér Greg Abbott.

Harvey, ktorý zasiahol Texas na konci Augusta, bol najsilnejším hurikánom v tomto štáte za posledných 50 rokov. Vyžiadal si 47 obetí, pričom viac než milión ľudí muselo opustiť svoje domovy.

„Ak si dobre pamätám, Katrina spôsobila škody presahujúce 120 miliónov dolárov, ale keď sa pozriete na počet domov a firiem zasiahnutých teraz, myslím, že to bude stáť oveľa viac než 120 miliónov – pravdepodobne 150-180 miliónov dolárov,“ povedal Abbott pre Fox News.

Hurikán Katrina zdevastoval New Orleans a blízke okolie v roku 2005. Hurikán Sandy zase zasiahol New York a veľkú časť severovýchodu USA v roku 2012.

Administratíva prezidenta Donalda Trumpa už požiadala Kongres o schválenie pomoci vo výške 7,85 milióna dolárov pre zasiahnuté oblasti v Texase. Abbott však túto sumu v porovnaní so skutočnými škodami nazval iba „akontáciou“.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia