Jednou vetou

Hurikán Irma pripravil o dodávky elektriny vyše milióna odberateľov

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Viac ako milión odberateľov elektriny na Floride pocítilo výpadky v dodávkach spôsobené silným hurikánom Irma, ktorý zasiahol dnes južnú časť tohto amerického štátu. Agentúra AP o tom informovala s odvolaním sa na vyjadrenia predstaviteľov energetického podniku Florida Power & Light Company.

Na celom území Floridy bolo podľa nich dnes ráno miestneho času bez elektriny takmer 1,1 milióna odberateľov. Prevažná časť tohto počtu pripadala na južný okres Miami-Dade, zatiaľ čo zvyšné výpadky boli hlásené z okresov Broward a Palm Beach.

Tzv. oko hurikánu Irma zasiahlo dnes ostrovy Florida Keys pri južnom cípe Floridy a očakáva sa, že v ďalších hodinách sa bude presúvať pozdĺž pobrežia Mexického zálivu. Vzhľadom na rozmery tohto búrkového útvaru však budú jeho účinky výrazné aj v oblastiach ďaleko od stredu.

Národné centrum pre hurikány (NHC) v Miami momentálne zaraďuje hurikán Irma do štvrtej najvyššej z piatich kategórií podľa Saffirovej-Simpsonovej stupnice. Najvyššia ustálená rýchlosť vetra dosahuje 215 kilometrov za hodinu.

Irma v uplynulých dňoch zasiahla viaceré karibské ostrovy vrátane Kuby, odkiaľ hlásili dnes rozsiahle škody na budovách a záplavy.

 

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia