Jednou vetou

Hviezdy a bývalé modelky Playboya reagujú na úmrtie Hugha Hefnera

Na archívnej snímke zo 14. mája 1999 Hugh Hefner dostáva bozky od playmates počas 52. ročníka MFF v Cannes. Zakladateľ amerického pánskeho časopisu Playboy zomrel vo veku 91 rokov v stredu 27. septembra 2017. Legendárny časopis, ktorý "vyzliekol" mnohé slávne ženy, prvýkrát vyšiel v roku 1953. Prvá titulná strana patrila zmyselnej ikone Marilyn Monroe, ktorá sa zároveň stala prvou Playmate. FOTO TASR /AP

Vo veku 91 rokov zomrel v stredu Hugh Hefner – zakladateľ amerického pánskeho časopisu Playboy. Magazín vydal vyhlásenie, že Hefner zomrel doma prirodzenou smrťou, obklopený svojou rodinou.

Tým, že Hefner v roku 1953 založil časopis Playboy, vybudoval značku, ktorá definovala sexuálnu kultúru druhej polovice 20. storočia. Dobre vyvinuté modelky Playboya sa stali objektmi fantázií miliónov mužov po celom svete, pripomína agentúra AP. Multimilionár Hefner bol politickým aktivistom a tiež filantropom.

Prinášame reakcie na Hefnerovo úmrtie:

— „Hef mi zmenil život. Urobil zo mňa človeka, ktorým som dnes. Už mu ani nemôžem byť viac vďačná za naše priateľstvo a náš spoločne strávený čas. Bude mi tak veľmi chýbať, ale v mojom srdci bude navždy,“ uviedla vo vyhlásení bývalá Hefnerova partnerka a modelka Kendra Wilkinsonová.

— „RIP, Hef. Vďaka ti za to, že si bol revolucionár a že si zmenil životy mnohých ľudí, predovšetkým môj. Dúfam, že si bol na mňa hrdý,“ napísala na Twitteri televízna moderátorka, herečka a bývalá modelka Playboya Jenny McCarthyová.

— „RIP, legendárny Hugh Hefner! Som poctená, že som patrila do tímu Playboya. Budeš tu veľmi chýbať! Milujem ťa, Hef! Xoxo,“ odkázala na Twitteri hviezda reality šou Kim Kardashianová.

— „Mal som s Hughom Hefnerom mnoho skvelých rozhovorov. Bol to veľmi zaujímavý muž. Skutočná legenda. Končí sa jedna éra!“ uviedol na Twitteri herec Rob Lowe.

— „Ďakujem, že si si ma vybral a priviedol do magického sveta Playboya! Nedokážem prestať plakať a nedokážem si predstaviť, koľko zajačikov tiež plače. Si trieda a vždy ti budem vďačná za tvoju dobrotu,“ herečka a modelka Carmen Electra na Instagrame.

— „Jeden z najlepších mužov, akých som poznala. S Pánom Bohom, Hugh Hefner,“ speváčka Nancy Sinatrová, dcéra legendárneho speváka Franka Sinatru, na Twitteri.

— „Hugh Hefner bol GIGANTOM vo vydavateľských kruhoch, v žurnalistike, v práve na slobodu prejavu a občianskych slobodách. Bol pravý originál a bol mojím priateľom. Odpočívaj v pokoji, Hef,“ napísal na Twitteri oceňovaný televízny a rozhlasový moderátor Larry King.

— Hugh Hefner ma zaradil do Playboya & podnietil moju kariéru. Som ti navždy zaviazaná, Hef. Vždy budeš žiť ako idol veľkolepých rozmerov,“ vyznala sa na Twitteri herečka známa aj z televízneho seriálu Pobrežná hliadka a bývalá modelka Playboya Donna D’Errico.

— „Stratili sme skutočného prieskumníka, muža, ktorý mal dychtivý záujem o budúcnosť. Veľa som sa od vás naučil, pán Hefner,“ napísal na Twitteri oceňovaný scenárista, televízny producent a politický aktivista Norman Lear.

— „Som veľmi smutná zo správy o Hughovi Hefnerovi. Bol legendou, priekopníkom & ojedinelým človekom. Zažili sme spolu toľko zábavy & mali sme toľko neuveriteľných spoločných spomienok. Budeš mi nesmierne chýbať,“ uviedla na Facebooku príslušníčka americkej smotánky Paris Hilton.

— „Keď som pracovala pre Playboy, povedal mi slová, ktoré ovplyvnili moje smerovanie. Keď vošiel do miestnosti, všetci sa zastavili – taký to bol muž,“ napísala na Twitteri speváčka a skladateľka Aubrey O’Day.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia