Hygienici v Nemecku bojujú opäť s norovírusmi, tentoraz v Durínsku

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Za ochorením najmenej 50 účastníkov prázdninového tábora v Rauensteine v nemeckej spolkovej krajine Durínsko - tínedžerov, ako aj členov personálu - sú norovírusy. Ukázala to analýza vzoriek zo zvratkov infikovaných. V zariadení sa od pondelka zdržiavalo okolo 200 detí zo spolkovej krajiny Brandenbursko.

V durínskom zariadení je to druhý prípad výskytu norovírusov v priebehu niekoľkých týždňov. V prvom prípade tam ochorelo 45 školákov a členov ich sprievodu, čo vyvolalo dočasné uzavretie tábora a jeho dezinfekciu, po ktorej uviedli zariadenie do prevádzky iba začiatkom tohto týždňa, pripomenula tlačová agentúra DPA.

Juncker nebol pod vplyvom alkoholu na summite NATO. Trpí ischiasom

Začiatkom júla hlásili nemeckí hygienici z dolnosaského Damme ochorenie rovnakého pôvodu v prípade viac ako štyroch desiatok detí a členov ich sprievodu zo spolkovej krajiny Porýnie-Falcko.

Norovírusy spôsobujú akútnu gastroenteritídu s príznakmi ako nutkanie na zvracanie, hnačka, kŕče v brušnej oblasti, ale aj zimnica, bolesti svalov a hlavy, prípadne nízke horúčky a celková únava. Najčastejšie nimi trpia deti. Norovírusy sa prenášajú priamym kontaktom s infikovanými osobami.

Môže vás zaujímať

Mladíka odsúdili za krádež kráľovských klenotov na 4,5 roka