Jednou vetou

Strelcom z baru v Kalifornii je bývalý vojak námornej pechoty

Ilustračné foto

TASR/AP

Strelca, ktorý zabil 12 ľudí v bare na juhu Kalifornie, identifikovali ako 28-ročného Davida Longa, bývalého príslušníka americkej námornej pechoty. Informoval o tom vo štvrtok šerif z okresu Ventura Geoff Dean.

aktualizované: 17:09

Uviedol, že polícia už v minulosti prišla s Longom niekoľko krát do kontaktu, napríklad pri dopravnej nehode alebo pri výtržnosti z apríla tohto roku, keď museli do jeho domu prísť muži zákona. Policajti vtedy uviedli, že sa choval zlostne a iracionálne. Špecialisti z tímu skúmajúceho jeho duševné zdravie však usúdili, že ho netreba dávať do väzby.

Podľa agentúry AP, ktorá sa odvoláva na nemenovaného príslušníka bezpečnostných zložiek, mal muž 29 rokov a bol vyzbrojený krátkou zbraňou s kalibrom .45, keď spustil v stredu večer miestneho času paľbu v podniku Borderline Bar & Grill v kalifornskom meste Thousand Oaks. Zdroj neprezradil o prípade viac podrobností.

Streľba v bare v Kalifornii si vyžiadala najmenej 12 zranených

Podľa úradov a svedkov mal páchateľ na sebe čierne oblečenie s kapucňou a nič nehovoril, keď strieľal v priestoroch baru plného ľudí. Vypálil z ručnej zbrane niekoľko výstrelov, hodil na ľudí dymovnice a v streľbe pokračoval. Miestna polícia pre denník Los Angeles Times uviedla, že v bare padlo najmenej 30 výstrelov. V podniku sa v tom čase nachádzali stovky mladých ľudí, keďže sa tam konala študentská akcia.

Po príchode do baru utrpel zranenia aj privolaný zástupca šerifa, ktorý neskôr v nemocnici zomrel. Po streľbe našli na mieste aj telo strelca. Zatiaľ nie je jasné, akým spôsobom zomrel.

Televízna stanica CNN informovala, že 21 zranených osôb ošetrili v miestnych nemocniciach, z ktorých ich už prepustili. Americký prezident Donald Trump vyslovil na Twitteri sústrasť rodinám obetí a ocenil políciu, ktorá „preukázala veľkú statočnosť“.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia