Jednou vetou

Identifikovali strelca z ústavu pre vojnových veteránov v Kalifornii

Príbuzní jednej z obetí streľby z ústavu pre vojnových veteránov v Kalifornii 9. marca 2018

foto: TASR/AP

Polícia identifikovala strelca, ktorý v piatok zabil v ústave pre vojnových veteránov v kalifornskom meste Yountville tri pracovníčky. Ide o 36-ročného bývalého vojaka Alberta Wonga. Po rukojemníckej dráme ho takisto našli mŕtveho, informovala v sobotu agentúra AP.

Wong bol zaradený do programu na liečenie posttraumatickej stresovej poruchy. Z programu ho však vyradili.
Dve z jeho obetí, 29-ročná Jennifer Gonzalesová a 42-ročná Jennifer Golicková, boli terapeutky, ktoré sa starali o veteránov trpiacich posttraumatickou stresovou poruchou v rámci programu Pathway Home. Treťou obeťou je Christine Loeberová, riaditeľka tohto programu.

USA: Štyria mŕtvi pri rukojemníckej dráme v ústave pre vojnových veteránov

Podľa AP Albert Wong aktívne slúžil v americkej pechote od mája 2010 do augusta 2013. Jeden rok pôsobil aj v Afganistane. Získal viacero vyznamenaní za svoju službu.

Úrady predtým informovali, že Wong so strelnou zbraňou prenikol na rozlúčkovú oslavu jedného zo zamestnancov zariadenia. Tri ženy zadržiaval takmer osem hodín bez akejkoľvek komunikácie s políciou, zatiaľ čo zásahový tím uzavrel oblasť. Po vniknutí do objektu polícia našla mŕtve telá troch žien a útočníka. Motív činu zatiaľ vyšetrovatelia nepoznajú.

Môže vás zaujímať

Britskí vedci otestujú vakcínu proti koronavírusu na stovkách ľudí