Jednou vetou

Identifikovali telo Kórejčanky nájdenej v Dunaji pri Százhalombatte

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Pátranie po nezvestných z potopenej maďarskej vyhliadkovej lode Hableány pokračuje. Polícia v nedeľu oznámila, že sa podarilo identifikovať telo Kórejčanky, ktoré našli približne 30 kilometrov južne od Budapešti pri Százhalombatte.

 Podľa spravodajského servera Infostart.hu medzinárodný tím záchranárov pátra ešte po siedmich Juhokórejčanoch a maďarskom kapitánovi potopenej lode.

Plavidlo, ktoré leží po zrážke s výletnou loďou Viking Sygin na dne Dunaja pri budapeštianskom Margitnom moste, sa na hladinu pomocou žeriavu Clark Ádám dostane najskôr v utorok, povedal v sobotu popoludní v Budapešti šéf komunikačného odboru protiteroristickej jednotky TEK Nándor Jasenszky.

V prestrelke medzi stúpencami politických strán v Indii zahynuli 4 ľudia

Do pátrania po nezvestných vo vode nasadili aj špeciálne vycvičených psov z Nemecka, ktorí dokážu hľadať utopené osoby. Psov podľa jeho slov ponúklo nemecké veľvyslanectvo v Budapešti.

K zrážke vyhliadkovej a výletnej lode došlo 29. mája krátko po 21.00 h pod Margitiným mostom. Vyhliadková loď s 33 juhokórejskými turistami a dvojčlennou posádkou sa následne v priebehu siedmich sekúnd potopila. Bezprostredne po zrážke sa z vôd Dunaja podarilo zachrániť sedem ľudí.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia