Jednou vetou

Incident s údajným ozbrojeným mužom v Bruseli nesúvisel s terorizmom

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Belgická polícia vo štvrtok uviedla, že incident s údajným ozbrojeným mužom v Bruseli nesúvisel s terorizmom.
Polícia predtým uzavrela časť jednej štvrte v belgickej metropole po správach, že by sa tam mohol pohybovať neznámy ozbrojený muž. Polícia prehľadala dva byty a upozornila obyvateľov, aby sa zdržiavali doma.

Príslušníci s namierenými zbraňami zaujali postavenia na rohoch budov, na strechy niektorých domov boli rozmiestnení ostreľovači a nad štvrťou hliadkoval policajný vrtuľník.

Oblasť vo štvrti Forest opäť sprístupnili po troch hodinách. „Terorizmus môžeme vylúčiť,“ konštatovala hovorkyňa bruselskej polície Kathleen Calieová.

Video: V Bruseli zasahuje polícia, v dome sa zabarikádoval ozbrojený muž

Incident sa začal po tom, ako jeden Poliak nahlásil vraždu. Keď prišla na danú adresu polícia, nič neobjavila. „Zdá sa, že sa mohol zle vyjadriť,“ povedala Calieová. Svedkovia však uviedli, že k incidentu došlo v neďalekej budove a že videli ozbrojeného muža. Do oblasti teda povolali špeciálne policajné zložky, dodala hovorkyňa polície.

Agentúra AP pripomína, že Salah Abdeslam, podozrivý z krvavých útokov v Paríži z roku 2015, sa ukrýval v byte v bruselskej štvrti Forest pred tým, ako ho chytili v inej časti belgickej metropoly.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia