Jednou vetou

Indické úrady stále nevyzdvihli telo Američana zabitého na odľahlom ostrove

Ilustračné foto

foto: pixabay.com

Organizácia Survival International, bojujúca za práva pôvodného obyvateľstva, vyzvala v pondelok indické úrady, aby sa nesnažili vyzdvihnúť telo Američana, ktorého zabili obyvatelia izolovaného kmeňa na ostrove Severný Sentinel.

Johna Allena Chaua (27) zabili ešte 17. novembra a indická polícia sa odvtedy aj s pomocou antropológov snaží dostať k telu tohto amerického misionára.

HRW vyzvala Argentínu, aby začala vyšetrovanie voči princovi Salmánovi

Organizácia Survival International uviedla vo vyhlásení, že ostrovania môžu byť vystavení smrteľným chorobám, ak by záchranári vstúpili na pôdu ostrova.

Sentinelci, ktorí žijú na malom lesnatom ostrove a bránia sa akýmkoľvek kontaktom s cudzincami, často útočia na každého, kto sa priblíži, pripomína agentúra AP s tým, že ostrov sa nachádza v oblasti, kde sa spája Bengálsky záliv s Andamanským morom. Návštevy ostrova vláda prísne obmedzuje, keďže kmeň je citlivý na nákazy.

Denníky, ktoré si Chau písal, naznačujú, že chcel členov kmeňa obrátiť na kresťanskú vieru. Podľa polície sa z lode, ktorá ho priviezla do blízkosti ostrova, vydal k brehu na kajaku.

Svedkovia na lodi vypovedali, že videli, ako domorodci po ňom strieľali šípmi a neskôr ho pochovali do piesku.

Vyše 200 vedcov odsúdilo zadržiavanie Ujgurov v internačných táboroch

Zástupcovia indických úradov sa v minulých dňoch priplavili do blízkosti tohto odľahlého ostrova, ale zatiaľ naň nevstúpili.

Vedci sa domnievajú, že Sentinelci sú potomkami Afričanov, ktorí prišli do tejto oblasti približne pred 50.000 rokmi.
V roku 2006 domorodci zabili dvoch indických rybárov, ktorým sa pokazila loď a ocitli sa na brehu ostrova.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia