Jednou vetou

Iracký chlapec zahynul, keď dodávka s migrantmi unikala pred políciou

Ilustračné foto

Foto: TASR

Štvorročný iracký chlapec zahynul a ďalších 27 ľudí utrpelo zranenia, keď dodávka vezúca migrantov narazila pri úniku pred políciou do kamióna v severnom Grécku. V sobotu o tom informovala grécka polícia.

Medzi zranenými boli dvaja pašeráci, vrátane 24-ročného irackého vodiča.Dodávka s bulharským evidenčným číslom v piatok večer nezastavila na policajnom kontrolnom stanovišti. Vodič vo vysokej rýchlosti vyšiel z hlavnej cesty a zrazil sa s kamiónom, približne 80 kilometrov východne od mesta Solún. Vodič gréckeho kamióna vyviazol z nehody bez zranení, uviedla tlačová agentúra AP.

Migranti pochádzajú z Iraku, Somálska a Bangladéša. Piati zo zranených sú neplnoleté osoby, dvaja z nich majú vážne poranenia. Pašerácke gangy žiadajú vysoké sumy od migrantov, ktorých následne pri hranici s Tureckom natlačia do malých nákladných vozidiel a odvezú ich do severogréckeho Solúnu a často sa im stávajú nehody. Grécka polícia pri inej piatkovej akcii zatkla dvoch pakistanských prevádzačov operujúcich z Turecka.

Tusk prirovnal poľskú vládu k „boľševikom“, ktorých je možné poraziť

Polícia zadržala dvoch podozrivých vo veku 23 a 26 rokov, keď prevádzali deväť migrantov pochádzajúcich z Pakistanu a jedného z Bangladéša cez rieku oddeľujúcu Grécko a Turecko. Obaja podozriví mali práve zakotviť s malým člnom na gréckom brehu rieky.

Na druhom, tureckom brehu čakalo na prepravu tým istým člnom okolo 80 migrantov. Polícia v sobotu uviedla, že prevádzači operujú z Turecka a predtým jej neboli známi. Grécko-turecká hranica je rušnou trasou pre pašovanie migrantov. Po preplávaní rieky natlačia migrantov do áut a dodávok, odkiaľ ich dopravujú do Solúnu, Atén alebo do inej krajiny, doplnila agentúra AP.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia