Jednou vetou

Irán odobral akreditáciu spravodajcovi denníka New York Times

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Iránske úrady bez vysvetlenia odobrali akreditáciu spravodajcovi amerického denníka New York Times (NYT), informovala v utorok agentúra AP. Správa prichádza v období zvýšeného napätia vo vzťahoch medzi USA a Iránom.

Rozhodnutie sa týka holandského novinára Thomasa Erdbrinka pôsobiaceho v Teheráne, ktorý v minulosti pracoval aj pre denník Washington Post. Oficiálnu akreditáciu mu odobrali už vo februári a odvtedy nemôže vykonávať svoju novinársku činnosť.

New York Times sa v utorok rozhodli túto skutočnosť zverejniť v reakcii na súvisiace špekulácie, ktoré sa šírili na internetových sociálnych sieťach.

Irán schválil prepustenie Libanončana odsúdeného za špionáž pre USA

Predstavitelia iránskeho ministerstva opakovane ubezpečovali, že akreditácia pána Erdbrinka bude čoskoro obnovená, avšak nevysvetlili, prečo sa tak stále nestalo, alebo prečo mu ju vlastne odobrali,“ uviedol šéfredaktor NYT pre zahraničné spravodajstvo Michael Slackman. Podľa neho však existujú isté náznaky, že by sa celá situácia mohla čoskoro vyriešiť.

Iránske úrady ani štátne médiá sa k celej záležitosti zatiaľ oficiálne nevyjadrili. Erdbrinkovou manželkou je známa iránska fotografka Nevša Tavakolianová, ktorá pracuje pre medzinárodnú agentúru Magnum.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia