Jednou vetou

Irán sa chová urážlivo, rozumie len moci a sile, uviedol Trump

Americký prezident Donald Trump

Foto: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump označil v utorok reakciu Teheránu na jeho ponuku rokovať za "ignorantskú a urážlivú", pričom zdôraznil, že iránsky režim rozumie len "sile a moci". Informovala o tom agentúra AFP.

„Dnešné veľmi ignorantské a urážlivé vyhlásenia Iránu len dokazujú, že (jeho lídri) nerozumejú realite,“ napísal Trump na Twitteri. Prezident USA vládu tejto islamskej republiky zároveň varoval pred útokom na americké záujmy.

Trump podpísal nariadenie o ďalších sankciách voči Iránu

„Akýkoľvek útok Iránu na čokoľvek americké narazí na veľkú a nezdolateľnú silu. V niektorých oblastiach bude nezdolateľná sila znamenať zrovnanie so zemou,“ uviedol Trump.

Dodal tiež, že lídri Iránu rozumejú len „moci a sile, pričom Spojené štáty sú zďaleka najväčšou vojenskou mocnosťou na svete“.

„Skvelý iránsky národ“ trpí podľa amerického prezidenta „bezdôvodne“ v situácii, keď „jeho vláda míňa všetky peniaze na podporu terorizmu a na nič iné“.

Iránsky prezident Hasan Rúhání v utorok uviedol, že najnovšie americké sankcie, ktoré sú namierené proti najvyššiemu iránskemu duchovnému vodcovi ajatolláhovi Alímu Chameneímu sú „nehorázne a idiotské“.

Irán poprel, že by ho Trump prostredníctvom Ománu varoval pred hroziacim útokom

Iránsky prezident si tiež zažartoval na Trumpov účet, keď Biely dom označil za „postihnutý slabomyseľnosťou“. Rúháního vyjadrenia prišli deň po tom, čo Trumpova administratíva uvalila sankcie na Chameneího a jeho najbližších spolupracovníkov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia