Írsko si naďalej myslí, že najlepším riešením „by pre Spojené kráľovstvo bolo, aby zostalo súčasťou jednotného trhu a colnej únie (Európskej únie), či v nejakej forme colnej únie“, povedala McEnteeová pre rozhlasovú stanicu BBC Radio 4.
Mayová tento týždeň vylúčila možnosť, že Británia po brexite zostane v colnej únii EÚ, a dôsledne odmieta myšlienku, že by krajina pokračovala v účasti na jednotnom európskom trhu.
Podľa McEnteeovej „čím viac návrhov alebo možností sa predloží, tým to vyzerá zložitejšie“. „Preto potrebujeme, aby nám britská vláda… Theresa Mayová a jej tím… dali vedieť, aké sú tie návrhy.“ Írska ministerka dodala, že Írsko musí vedieť o podmienkach budúceho vzťahu Británie s EÚ.
Londýn ešte nepredstavil svoju víziu budúcich vzťahov po brexite, oznámil Barnier
Británia mala v piatok v Bruseli predstaviť detaily ohľadne podoby budúcich vzťahov s Bruselom. Britská strana to však z organizačných dôvodov zrušila.
Londýn zatiaľ nezverejnil svoje pozície ohľadom tzv. prechodného obdobia. Očakáva sa, že britská premiérka Theresa Mayová tak urobí najneskôr 23. februára na neformálnom summite EÚ v Bruseli.
Dátum vystúpenia Británie z EÚ bol stanovený na 29. marca 2019, prechodné obdobie by malo trvať do konca roku 2020.