Jednou vetou

Ivanka Trumpová používala súkromný e-mailový účet na vládne účely

Ivanka Trump

Foto: TASR/AP

Ivanka Trumpová, dcéra amerického prezidenta, zrejme porušila federálne nariadenia, keď používala svoj súkromný e-mailový účet na koordinovanie vládnych záležitostí. V pondelok večer o tom informoval denník Washington Post.

Denník citoval právnickú kanceláriu zastupujúcu Trumpovú. Kancelária dodala, že hoci dcéra prezidenta Donalda Trumpa používala súkromný účet, žiaden z e-mailov neobsahoval utajované informácie a väčšinou sa e-maily týkali časového rozvrhu povinností.

Na ISS pristáli dve kozmické lode s nákladom zásob

Trumpová prestala používať súkromný účet, keď ju poinformovali o príslušných predpisoch, spresnila právnická kancelária.

Prezident USA Trump sa v kampani pred prezidentskými voľbami v roku 2016 intenzívne zameriaval na demokratickú súperku Hillary Clintonovú a kritizoval ju práve za používanie nezabezpečeného súkromného serveru na služobnú e-mailovú poštu a za vymazanie množstva údajov z pošty v období, keď bola ministerkou zahraničných vecí.

Táto Clintonovej kauza bola v Trumpovej kampani aj v médiách hlavnou témou celé mesiace, čo vyvoláva otázky, ako mohla Ivanka Trumpová nevedieť o príslušných predpisoch.

Kurz hovoril so Sorosom o presune Stredoeurópskej univerzity

Jej manžel Jared Kushner, takisto poradca prezidenta, údajne tiež používal súkromný e-mailový účet, informovala v utorok tlačová agentúra DPA.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia