Jednou vetou

Ivanka Trumpová pricestovala do Južnej Kórey na záverečný ceremoniál ZOH

Dcéra amerického prezidenta Ivanka Trumpová pricestovala na záverečný ceremoniál ZOH 2018

foto: TASR/AP

Dcéra amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanka pricestovala v piatok do Južnej Kórey, kde bude viesť delegáciu USA na nedeľňajšom záverečnom ceremoniáli zimných olympijských hier v Pjongčangu.

Po prílete na medzinárodné letisko Inčchon pri Soule Ivanka Trumpová podľa agentúry Jonhap povedala, že jej návšteva má potvrdiť „silné a pretrvávajúce“ spojenectvo USA s ľudom Južnej Kórey.

Zábery z jej príletu a slávnostného uvítania vysielala v priamom prenose juhokórejská televízia. Soul podľa agentúry AP dúfa, že Ivanka Trumpová počas svojho pobytu v krajine prednesie posolstvo od amerického prezidenta. Neočakáva sa však, že by sa stretla s predstaviteľmi KĽDR alebo s utečencami zo Severnej Kórey.

Počas piatkového pobytu v Soule Trumpová, ktorá pôsobí v tíme poradcov svojho otca, sa stretne na obede s juhokórejským prezidentom Mun Če-inom. Následne odcestuje do Pjongčangu.

Ivanka navštívila Južnú Kóreu po prvý raz od nástupu Trumpovej administratívy v januári 2017. V krajine zostane štyri dni.

Severná Kórea vyšle na záverečný ceremoniál zimných olympijských hier jedného zo svojich najvyššie postavených predstaviteľov, generála Kim Jong-čchola. Ten sa – rovnako ako Trumpová – stretne aj s juhokórejským prezidentom.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia