Jednou vetou

Izrael doručil humanitárnu pomoc do Guatemaly

Výbuch sopky v Guatemale

Foto: TASR/AP

Výbuch sopky v Guatemale si doposiaľ vyžiadal život 25 ľudí. Do postihnutej oblasti doručil pomoc Izrael prostredníctvom svojho veľvyslanectva v krajine.

Potraviny, prikrývky a lieky doručil Izrael do Guatemaly postihnutej výbuchom sopky, ktorý si doposiaľ vyžiadal životy 25 ľudí. Oznámilo to v pondelok izraelské ministerstvo zahraničných vecí.

Izrael doručil rozšírenú pomoc pre Guatemalu prostredníctvom svojho veľvyslanectva v krajine. Ďalšie prehodnotenie krízovej situácie podnikne v spolupráci s tamojšími úradmi.

Čítajte viac: Výbuch sopky v Guatemale bol tragický

Ako doplnila agentúra AP, vzťahy Izraela s Guatemalou sa v ostatných rokoch zlepšujú. Guatemala napríklad v máji nasledovala Spojené štáty a ako druhá krajina vôbec presunula svoje veľvyslanectvo v židovskom štáte z Tel Avivu do Jeruzalema.

K erupcii sopky Volcán de Fuego, jednej z najaktívnejších v Strednej Amerike, došlo v nedeľu miestneho času. Vulkán ležiaci 44 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Guatemala chrlil žeravé kamene a na neďaleké dediny sa zniesla hustá vrstva popola.

Podľa miestnych expertov ide o najväčšiu erupciu tejto sopky od roku 1974.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia