Jednou vetou

Izrael podľa Libanonu nepodložil existenciu útočných tunelov Hizballáhu

Ilustračné foto

TASR/AP

Izrael neposkytol žiadne dôkazy o existencii siete útočných cezhraničných tunelov, ktoré podľa jeho tvrdení počas posledných rokov pod izraelsko-libanonskými hranicami vybudovalo militantné hnutie Hizballáh, uviedol v stredu predseda libanonského parlamentu Nabih Berri.

Misia OSN v Libanone (UNIFIL), pôsobiaca v južnej časti Libanonu, medzičasom v stredu uviedla, že do Izraela vyšle svoj tím, aby „overil fakty“, a vyzvala na plný prístup do všetkých miest pozdĺž hranice, dodala agentúra AP.

Misia UNIFIL potvrdila, že počas pravidelného týždenného stretnutia s predstaviteľmi izraelskej a libanonskej armády hovorili o „aktivitách“ Izraela, ktorý pátra po podozrivých tuneloch.

Šéf NATO vyjadril obavy z plánovaného vytvorenia kosovskej armády

Predseda libanonského parlamentu a spojenec Hizballáhu Berri podľa štátnej tlačovej agentúry povedal, že Izrael na pravidelnom týždennom stretnutí nepredložil k týmto tunelom žiadne „súradnice alebo informácie“.

Izraelská armáda spustila v utorok ráno časovo neohraničenú operáciu Severný štít zameranú na „neutralizáciu“ cezhraničných tunelov vybudovaných Hizballáhom. Tie sú podľa židovského štátu prostriedkom na infiltráciu do severného Izraela.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia