Jednou vetou

Izrael: Polícia podala ďalší návrh na obžalobu premiéra Netanjahua

Benjamin Netanjahu, archívne

Foto: TASR/AP

Izraelská polícia podala v nedeľu ďalší návrh na obžalobu izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a jeho manželky Sary. Informovala o tom agentúra AP.

Polícia podľa vlastného vyjadrenia zhromaždila dostatok dôkazov na to, aby boli Netanjahu a jeho manželka obžalovaní z prijímania úplatku, podvodu a zneužitia dôvery v súvislosti s izraelským telekomunikačným gigantom Bezeq.

Prípad súvisí s podozrením, že dvaja bývalí Netanjahuovi dôverníci presadzovali prijímanie výhodných regulačných opatrení pre spoločnosť Bezeq, za čo mal jej dcérsky spravodajský server Walla zverejňovať pozitívne ladené správy o premiérovi.

Izrael, Grécko, Cyprus a Taliansko plánujú veľký projekt plynovodu

Polícia už navrhla obžalovať Netanjahua za korupčnú trestnú činnosť aj v dvoch ďalších kauzách: jedna sa týka prijímania darov od bohatých podnikateľov (tzv. prípad 1000) a druhá (tzv. prípad 2000), ktorá sa týka vzťahov medzi premiérom a Arnonom Mozesom, majiteľom denníka Jediot Achronot.

Netanjahu akékoľvek obvinenia z korupčného správania odmieta a označuje ich za honbu na čarodejnice zinscenovanú médiami.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia