Jednou vetou

Izrael údajne zničil tajné veliteľstvo Hamasu v pásme Gazy

Ilustračné foto

TASR

Izraelské vzdušné sily zničili v pondelok v pásme Gazy viacposchodovú budovu, v ktorej sa údajne nachádzalo tajné veliteľstvo militantného hnutia Hamas. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie izraelskej armády.

Izraelské letectvo uskutočnilo útoky na ciele militantov z Hamasu po tom, ako raketa vypálená z pásma Gazy zasiahla v noci na pondelok obytný dom v oblasti Šaron v strednej časti Izraela, pričom utrpelo zranenia sedem ľudí. Izraelské letectvo zasiahlo budovu, ktorá bola „tajným veliteľstvom teroristickej organizácie Hamas“ a využívali ju spravodajské služby islamských militantov, uvádza sa vo vyhlásení izraelských ozbrojených síl.

Trump ocenil Muellerov postup pri vyšetrovaní, prisľúbil pomstu neprajníkom

Pred hlavným útokom zasiahli izraelské lietadlá strechu budovy dvoma menšími raketami ako varovanie pre osoby, ktoré sa v objekte nachádzali, napísala AFP. Hamas, ktorého cieľom je zničenie Izraela, prevzal kontrolu nad pásmom Gazy v roku 2007. Izrael a Egypt následne uvalili na pásmo Gazy blokádu, aby zabránili Hamasu ozbrojovať sa.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia