Jednou vetou

Izrael zbombardoval v pásme Gazy budovu televíznej stanice al-Aksá

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Izraelské vojenské lietadlá v pondelok zbombardovali v palestínskom pásme Gazy budovu televíznej stanice al-Aksá, ktorú prevádzkuje fundamentalistická organizácia Hamas.

K náletu došlo po vypálení série varovných neexplodujúcich striel so zámerom iniciovať evakuáciu ľudí z budovy.

Bezprostredne neboli hlásené žiadne obete na životoch, hoci okolitá zástavba utrpela materiálne škody, informovala v noci na utorok tlačová agentúra Reuters.

Palestínski militanti následne pohrozili Izraelu tvrdou odvetou. Vysielanie stanice al-Aksá bolo krátko po izraelskom útoku obnovené z neznámej lokality.

Amnesty International odobrala Su Ťij svoje najvyššie ocenenie

Armáda židovského štátu potvrdila zničenie televíznej budovy s tým, že stanica „prispieva k vojenským akciám Hamasu poskytovaním operačných správ militantom, usmerňovaním a otvoreným vyzývaním na teroristické činy proti Izraelu, ako aj poskytovaním rád, ako tieto činy vykonať“, dopĺňa tlačová agentúra AFP.

Intenzívne cezhraničné boje medzi Izraelom a Palestínčanmi vypukli v nedeľu po operácii izraelských špeciálnych síl v pásme Gazy. Palestínski militanti odpovedali vypálením rakiet a mínometných granátov na územie židovského štátu.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia