Jednou vetou

Izraelská armáda objavila piaty tunel Hizballáhu vykopaný z Libanonu

Vodca Hizballáhu Hasan Nasralláh.

Foto: TASR/AP

Izraelská armáda v stredu oznámila, že odhalila už piaty tunel vykopaný z Libanonu a slúžiaci hnutiu Hizballáh na podnikanie ozbrojených útokov proti židovskému štátu. Informovala o tom agentúra AFP.

Izrael údajne plánuje stavať vyše 2000 ďalších bytov v Predjordánsku

Časovo neobmedzenú operáciu zameranú na identifikáciu a ničenie ilegálnych cezhraničných tunelov spustila izraelská armáda začiatkom decembra. V poradí už piaty odhalený tunel bol vykopaný z libanonskej dediny Ajtá aš-Šab, uviedla izraelská armáda.

Armáda židovského štátu vo svojom vyhlásení konštatovala, že zodpovednosť za vybudovanie tunelov z územia Libanonu nesie libanonská vláda, ktoré bude musieť znášať dôsledky tohto narušenia suverenity Izraela a porušenia rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN č. 1701. Týmto dokumentom sa v roku 2006 skončila vojna medzi židovským štátom a hnutím Hizballáh.

Belgický sudca nariadil vláde zabezpečiť deťom džihádistov návrat zo Sýrie

Operáciu Severný štít (mivca Magen cfoni), zameranú na „neutralizáciu“ cezhraničných tunelov vybudovaných Hizballáhom, spustila izraelská armáda 4. decembra. Tunely sú podľa židovského štátu prostriedkom na infiltráciu do severných častí Izraela.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v utorok oznámil, že operácia Severná štít speje ku koncu.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia