Izraelská armáda objavila už štvrtý tunel Hizballáhu vykopaný z Libanonu

Vodca Hizballáhu Hasan Nasralláh.

Foto: TASR/AP

Izraelská armáda v nedeľu oznámila, že odhalila už štvrtý tunel vykopaný z Libanonu a slúžiaci hnutiu Hizballáh na podnikanie ozbrojených útokov proti židovskému štátu. Píše o tom agentúra AP.

Armáda spresnila, že v rámci časovo neohraničenej operácie, zameranej na identifikáciu a ničenie ilegálnych cezhraničných priechodov, uložila v nájdenom tuneli výbušniny. Izrael tvrdí, že tieto tunely vybudovali militanti Hizballáhu s cieľom viesť útoky na Izrael.

Severná Kórea si pripomína siedme výročie úmrtia Kim Čong-ila

Hizballáh, ktorý takéto tunely používal v libanonskom vnútrozemí počas vojny z roku 2006, sa k tejto izraelskej operácii, spustenej pred dvoma týždňami, zatiaľ oficiálne nevyjadril.

Izrael už vyzval medzinárodné spoločenstvo, aby na Iránom podporovaný Hizballáh uvalilo nové sankcie. Toto hnutie je v podstate miniarmádou s arzenálom okolo 150.000 rakiet, ktoré sú schopné zasiahnuť takmer každú časť Izraela, vysvetľuje AP.

Otec útočníka zo Štrasburgu tvrdí, že jeho syn podporoval IS

Operáciu Severný štít (mivca Magen cfoni), zameranú na „neutralizáciu“ cezhraničných tunelov vybudovaných Hizballáhom, spustila izraelská armáda 4. decembra. Tunely sú podľa židovského štátu prostriedkom na infiltráciu do severných častí Izraela.

Môže vás zaujímať

V Berlíne platí „stav klimatickej núdze“