Jednou vetou

Izraelské bezpečnostné sily zastrelili dvoch podozrivých Palestínčanov

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Príslušníci izraelských bezpečnostných síl zlikvidovali dvoch Palestínčanov, ktorí boli údajne zodpovední za uskutočnenie dvoch útokov v Predjordánsku. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie izraelských ozbrojených síl.

Izraelské bezpečnostné sily uskutočnili operáciu v noci na štvrtok, niekoľko dní po tom, čo Palestínčan v nedeľu večer spustil paľbu neďaleko izraelskej osada Ofra.

Slovenského vojenského diplomata vyhlásili v Rusku za personu non grata

Ťažko pritom zranil tehotnú ženu, ktorej dieťa pri vynútenom predčasnom pôrode zomrelo. Zranenia utrpelo aj ďalších šesť Izraelčanov.

Palestínčana podozrivého z útoku, ktorého izraelské úrady identifikovali ako Saláha Umara Barghútiho, sa príslušníci bezpečnostných síl pokúsili zadržať.

Ten však kládol odpor a pri následnej prestrelke utrpel zranenie, ktorému podľahol. Ďalších viacero podozrivých v súvislosti s útokom pri Ofre polícia zatkla.

Izraelské bezpečnostné sily tiež vo štvrtok nadránom našli a zneškodnili Palestínčana Ašrafa Naalwu, ktorý bol podozrivý, že v októbri v priemyselnom parku v židovskej osade Barkan zastrelil dvoch Izraelčanov a ďalšiu osobu zranil.

Maduro obvinil poradcu Bieleho domu Boltona z plánovania jeho vraždy

Osoby, ktoré boli v súvislosti so streľbou v Barkane zadržané, vypovedali, že 23-ročný Naalwa pripravoval ďalší útok.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia