Jednou vetou

Izraelské letectvo odpovedalo na raketovú paľbu náletmi

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Izraelské letectvo v nedeľu nadránom bombardovalo viaceré ciele militantov v pásme Gazy len zopár hodín po tom, čo z Gazy prišlo k trom raketovým útokom na južný Izrael. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP.

Podľa izraelskej armády letecké nálety udreli na vojenské tábory a námornú základňu islamského militantného hnutia Hamas. Zatiaľ nie sú hlásené žiadne straty na životoch.

KĽDR uskutočnila „veľmi dôležitý test“ zariadení pre rakety dlhého doletu

Počas sobotňajšieho raketového útoku izraelský systém protivzdušnej obrany nazývaný Železná kupola zachytil dve z troch striel, uviedla izraelská armáda.

K zodpovednosti za raketovú paľbu sa zatiaľ neprihlásila žiadna konkrétna skupina, dodala agentúra AP. Dvaja ľudia utrpeli zranenia, keď utekali do protileteckého krytu.

Cezhraničné násilie medzi Izraelom a Palestínčanmi v pásme Gazy sa v posledných rokoch upokojovalo a zasa stupňovalo. Výrazné vyostrenie nastalo opäť minulý mesiac.

Izrael 12. novembra informoval, že zabil vysokopostaveného predstaviteľa palestínskej militantnej skupiny Islamský džihád. Militanti v Gaze zareagovali na jeho smrť vystrelením približne 360 rakiet na izraelské ciele.

Najmenej 12 civilistov prišlo o život pri leteckom útoku v Sýrii

Nasledovali cezhraničné paľby a prestrelky, pri ktorých prišli o život desiatky Palestínčanov. Egypt sprostredkoval medzi oboma stranami prímerie, ktoré sa väčšinou dodržiava, aj napriek početným prípadom porušovania.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia