Jednou vetou

Izraelské lietadlá zaútočili pri Damasku, informovali sýrske médiá

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Izraelské lietadlá operujúce nad Libanonom vystrelili v utorok rakety smerom k sýrskej metropole Damask, kde zasiahli sklad zbraní a zranili troch vojakov.

Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na sýrske médiá, podľa ktorých väčšinu rakiet zničili jednotky protivzdušnej obrany.

V USA zomrelo ďalšie dieťa zadržiavaných migrantov z Guatemaly

Podľa agentúry DPA, ktorá citovala obyvateľov sýrskej metropoly, boli počuť výbuchy aj v okolí vojenského letiska Mazza na juhozápadnom okraji Damasku.

Izraelská armáda vo vyhlásení uviedla len toľko, že aktivovala systém protivzdušnej obrany v reakcii na raketu vypálenú zo Sýrie, poznamenala agentúra AFP.

Libanonská agentúra NNA medzitým potvrdila, že izraelské lietadlá lietali v nízkej výške v oblasti južného Libanonu.

„Je to izraelský nálet,“ komentoval už skôr situáciu riaditeľ mimovládnej organizácie Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii SOHR Rámí Abdal Rahmán.

Vandali poškodili vedenie na trati v Berlíne, na mieste našli vlajku IS

„Rakety vypálené z izraelských lietadiel boli zamerané na sklady zbraní juhozápadne a južne od Damasku, ktoré patria Hizballáhu  alebo iránskym silám,“ doplnil Rahmán.

Izrael v minulosti podnikol množstvo leteckých útokov v susednej Sýrii, mnohé z nich v oblasti južne od Damasku. Tvrdí, že nálety podnikol na iránske ciele.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia