Jednou vetou

Izraelskú dedinu zasiahla strela vypálená z Egyptského polostrova Sinaj

Ilustračné foto

Foto: TASR

Strela vypálená z egyptského územia zasiahla izraelskú komunitu neďaleko vzájomnej hranice. Informovala o tom v sobotu izraelská armáda, píše agentúra DPA.

Pri incidente nebol nikto zranený. Izraelská armáda na Twitteri ďalej napísala, že cieľom strely, vypálenej z nepokojného egyptského Sinajského polostrova, zrejme nemalo byť izraelské územie.

Strela poškodila synagógu a auto v dedine Bnej Necarim. Podľa niektorých správ zverejnených v miestnych médiách išlo o mínometný granát, ktorý bol pôvodne vypálený v rámci bojov medzi islamskými militantmi a bezpečnostnými zložkami v susednom Egypte.

Pri požiari dvoch tankerov v Južnej Kórei sa zranilo 18 ľudí

Bezpečnostné sily v Egypte dlhodobo bojujú proti militantným islamistom, ktorých aktivita nabrala na sile po zosadení islamistického prezidenta Muhammada Mursího v roku 2013.

Na severe nepokojného polostrova Sinaj našli svoje útočisko bojovníci egyptskej odnože teroristickej organizácie Islamský štát (IS). Skupina podniká útoky na egyptské bezpečnostné zložky ako aj na tamojších koptských kresťanov.

Vlani vo februári egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí spustil proti islamským militantom na Sinajskom polostrove rozsiahlu operáciu.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia