Jednou vetou

Japonsko postihlo silné zemetrasenie…

Priehlbina na ceste je naplnená vodou po poškodení vodovodného potrubia následkom zemetrasenia v japonskom meste Takacuki.

Foto: TASR

Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,1 rúcalo v pondelok ráno múry a na mnohých miestach v oblasti mesta Osaka na západe Japonska zapríčinilo požiare. Zahynuli minimálne traja ľudia a zranenia utrpelo najmenej 210 ďalších osôb. Informovali o tom agentúry DPA a AP.

V meste Osaka prišiel o život 80-ročný muž a v meste Takacuki zahynulo deväťročné dievčatko, ktoré zostalo uväznené pod poškodenými stenami, napísala tlačová agentúra Kjódó.

Ďalší muž-osemdesiatnik zomrel v meste Ibaraki, keď doma uviazol pod zrútenou policou na knihy, a zranenia tam utrpeli desiatky ľudí. Hlásila to stanica NHK.

Čítajte viac: Japonsko protestuje proti inštalácii optického kábla na juhu Kurilských ostrovov

Epicentrum zemetrasenia, ktoré zasiahlo región okolo 07.58 h miestneho času (00.58 h SELČ), sa nachádzalo v severnej časti prefektúry Osaka, uviedol meteorologický úrad. Dodal, že nastalo v hĺbke 13 kilometrov.

Varovanie pred prívalovými vlnami cunami nebolo vydané a meteorologický úrad pozmenil magnitúdu z pôvodnej 5,9 na spomínanú magnitúdu 6,1.

Prečítajte si tiež: Pri pobreží Japonska sa zrútila do mora americká stíhačka

Zemetrasenie postihlo Osaku – najväčšie mesto v západnom Japonsku a tretie najväčšie v krajine – počas rannej dopravnej špičky, pričom narušilo dopravu vo veľmi širokom okolí.

Televízne zábery zachytávali cestujúcich, ako vystupujú z vlakov na koľajnice medzi stanicami, keďže železničná premávka, vrátane rýchlovlakov, bola pozastavená.

Na zemetrasenia náchylné Japonsko sa nachádza území, kde sa stretávajú štyri tektonické platne. V krajine sa nachádza aj vyše 100 aktívnych sopiek, pripomenula agentúra DPA.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia