Jednou vetou

JAR vydala zatykač na Grace Mugabeovú, bývalú prvú dámu Zimbabwe

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Juhoafrická prokuratúra vydala zatykač na bývalú zimbabwiansku prvú dámu Grace Mugabeovú v súvislosti s vlaňajším údajným fyzickým útokom na modelku v luxusnej štvrti Johannesburgu. Informovala o tom v stredu agentúra Reuters s odvolaním sa na hovorcu polície v JAR.

K rozhodnutiu prokuratúry došlo po tom, ako súd zrušil tento rok Mugabeovej diplomatickú imunitu, ktorú jej v roku 2017 poskytla juhoafrická vláda.

Charita Oxfam: Jemenčania čelia“dvojitej hrozbe“ – hladu a mrazu

Juhoafrické opozičné strany i časť verejnosti predtým žiadali, aby Mugabeová v JAR čelila vyšetrovaniu pre údajný útok na mladú modelku Gabrielle Engelsovú, ktorý sa v roku 2017 odohral v jednom z luxusných hotelov v Johannesburgu.

Reuters pripomenula, že v čase spomínaného incidentu bola Mugabeová vnímaná ako nástupkyňa svojho 94-ročného manžela – vtedajšieho prezidenta Roberta Mugabeho, ktorý vládol v Zimbabwe od roku 1980 až do svojho vlaňajšieho zosadenia tamojšou armádou.

Moskovský súd nariadil zablokovať Navaľného projekt na zjednocovanie voličov

Mugabeová obvinenie z útoku popiera. Bývalá prvá dáma ani predstavitelia v Harare sa k rozhodnutiu prokuratúry bezprostredne nevyjadrili.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia