Jednou vetou

Jeden mŕtvy a sedem zranených pri streľbe v meste Baltimore

Ilustračné foto

foto: TASR

Osem ľudí utrpelo v nedeľu zranenia pri streľbe na západe mesta Baltimore v americkom štáte Maryland. Jedna osoba, ktorá skolabovala v blízkosti miestneho baptistického kostola, bola vyhlásená za mŕtvu, informovala agentúra BNO News.

K incidentu došlo krátko pred 17.30 h miestneho času (23.30 h SELČ) na križovatke dvoch ulíc pred kaderníctvom. Na oboch stranách jednej z ulíc sa konali grilovačky, zatiaľ však podľa policajného komisára Michaela Harrisona nie je známe, či spolu súviseli. Nie je známy ani motív streľby.

V synagóge strieľal mladík, ktorý sa prihlásil aj k podpáleniu mešity

Políciu na streľbu upozornil detekčný systém ShotSpotter, ktorý zaznamenal desiatky výstrelov z najmenej dvoch zbraní, z ktorých jedna bola automatická alebo poloautomatická.

Podľa niektorých svedectiev mal byť najmenej jedným strelcom černoch, ktorý prišiel na miesto činu pešo a cielene začal strieľať po účastníkoch grilovačiek. Polícia predpokladá, že strieľala ešte jedna osoba, ktorá mohla reagovať na útok prvého strelca, povedal Harrison.

Z jazera vytiahli zrejme pozostatky ďalšej z obetí sériového vraha na Cypre

Útočník z miesta činu ušiel. Polícia zatiaľ v súvislosti s prípadom nikoho nezadržala. Baltimore bolo desaťročia sužované násilím súvisiacim s drogami a je považované za jedno z najnásilnejších veľkých miest v USA, pripomenula agentúra AP.

V Baltimore sa strieľalo len deň po tom, čo 19-ročný muž vstúpil do synagógy v meste Poway ležiacom neďaleko San Diega a spustil paľbu z útočnej pušky na približne 100 veriacich, ktorí slávili posledný deň židovského sviatku pesach. Pri streľbe prišla o život jedna žena a traja ľudia utrpeli zranenia.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre