Jobbik: Voľby rozhodnú, či Maďarsko zostane krajinou vysťahovalcov

Predseda strany Jobbik Gábor Vona

foto: TASR

V parlamentných voľbách 8. apríla sa rozhodne o tom, či Maďarsko zostane krajinou vysťahovalectva, alebo sa zmenou vlády premiéra Viktora Orbána zastaví odchod mladých ľudí do zahraničia. V západomaďarskom meste Várpalota to povedal v pondelok pred novinármi predseda opozičnej strany Jobbik Gábor Vona.

Podľa agentúry MTI Vona, ktorý je kandidátom Jobbiku na post predsedu vlády, zdôraznil, že v prípade volebného víťazstva chce Jobbik zreformovať zdravotníctvo, vykonať diferencované zmeny dôchodkov, zaviesť možnosť odchodu do dôchodku pre mužov po 40 rokoch práce a zakročiť proti korupcii.

Predseda Jobbiku poprel, že by jeho strana v prípade prevzatia moci zbúrala hraničné zábrany. Podľa predsedu chce Jobbik – práve naopak – ochranu štátnych hraníc posilniť obnovením hraničnej stráže.

Vona podčiarkol, že parlamentné voľby rozhodnú o osude najmenej dvoch generácií, pretože ak nebude vymenená Orbánova vláda, tak mnohí krajinu opustia.

Vládny blok Fidesz – Kresťanskodemokratická ľudová strana (KDNP) postavil svoju predvolebnú kampaň na varovaní voličov pred prisťahovalectvom. Jobbik reagoval na túto kampaň varovaním pred vysťahovalectvom.

Môže vás zaujímať

Tisíce demonštrantov žiadali zastaviť pokusy na zvieratách pri Hamburgu