Jednou vetou

Jobbik: Voľby rozhodnú, či Maďarsko zostane krajinou vysťahovalcov

Predseda strany Jobbik Gábor Vona

foto: TASR

V parlamentných voľbách 8. apríla sa rozhodne o tom, či Maďarsko zostane krajinou vysťahovalectva, alebo sa zmenou vlády premiéra Viktora Orbána zastaví odchod mladých ľudí do zahraničia. V západomaďarskom meste Várpalota to povedal v pondelok pred novinármi predseda opozičnej strany Jobbik Gábor Vona.

Podľa agentúry MTI Vona, ktorý je kandidátom Jobbiku na post predsedu vlády, zdôraznil, že v prípade volebného víťazstva chce Jobbik zreformovať zdravotníctvo, vykonať diferencované zmeny dôchodkov, zaviesť možnosť odchodu do dôchodku pre mužov po 40 rokoch práce a zakročiť proti korupcii.

Predseda Jobbiku poprel, že by jeho strana v prípade prevzatia moci zbúrala hraničné zábrany. Podľa predsedu chce Jobbik – práve naopak – ochranu štátnych hraníc posilniť obnovením hraničnej stráže.

Vona podčiarkol, že parlamentné voľby rozhodnú o osude najmenej dvoch generácií, pretože ak nebude vymenená Orbánova vláda, tak mnohí krajinu opustia.

Vládny blok Fidesz – Kresťanskodemokratická ľudová strana (KDNP) postavil svoju predvolebnú kampaň na varovaní voličov pred prisťahovalectvom. Jobbik reagoval na túto kampaň varovaním pred vysťahovalectvom.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi