Jednou vetou

Johnson vyzýva občanov, aby necestovali do zahraničia, ak nemusia

Britský kancelár Rishi Sunak, britský premiér Boris Johnson a hlavný vedecký pracovník Patrick Vallance na brífingu v Londýne, v utorok 17. marca 2020.

foto: SITA, AP, Matt Dunham

Počet obetí koronavírusu v Británii stúpol už na 56.

Británia si z koronavírusu nič nerobí, zatiaľ žiadne opatrenia

Britskí občania by sa mali vzdať iného ako nevyhnutného cestovania do zahraničia. Oznámili to britské úrady v súvislosti s bojom proti šíreniu koronavírusu.

Cestovné obmedzenia budú spočiatku platiť 30 dní, avšak je ich možné predĺžiť, povedal v dolnej komore parlamentu minister zahraničia Dominic Raab. Británia tak nasleduje príklad iných krajín, ktoré už v odpovedi na pandémiu prijímajú rôzne opatrenia na hraniciach.

Medzičasom sú už odložené aj Majstrovstvá Európy vo futbale 2020. Arcibiskupi z Canterbury a Yorku oznámili, že anglikánska cirkev ruší bohoslužby a iné verejné obrady až do odvolania.

Počet obetí v Británii stúpol už na 56. Pozitívne testy má 1 500 osôb, nakazených môže byť v skutočnosti však až 55-tisíc.

Primárne totiž v Británii testujú najmä ľudí v nemocniciach, takže osoby s ľahšími príznakmi sa o svojej diagnóze nemusia ani nikdy dozvedieť.

Môže vás zaujímať

USA: V dôsledku hurikánu Sally zostalo bez elektriny viac ako pol milióna Američanov