Jordánsko: Pri zásahu proti militantom zahynuli traja policajti

Traja príslušníci bezpečnostných síl zahynuli pri razii, ktorú v sobotu 11. augusta 2018 neďaleko jordánskej metropoly Ammán uskutočnila tamojšia polícia s cieľom zadržať podozrivých militantov

foto: TASR/AP

Traja príslušníci bezpečnostných síl zahynuli pri razii, ktorú v sobotu neďaleko jordánskej metropoly Ammán uskutočnila tamojšia polícia s cieľom zadržať podozrivých militantov. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA.

Pri razii, ku ktorej došlo v meste Salt, ležiacom približne 30 kilometrov západne od Ammánu, zahynuli aj traja militanti a ďalších piatich polícia zatkla.

Brit sa priznal k plánovaniu útoku dodávkou v Londýne

Policajti zahynuli po tom, čo vnikli do budovy, v ktorej sa ukrývali podozriví islamisti. Tí odpálili nálože, ktoré boli v budove umiestnené, čo spôsobilo jej čiastočné zrútenie sa.

Polícia „zaistila automatické zbrane patriace teroristom. Operácia stále pokračuje“, povedala hovorkyňa jordánskej vlády bez uvedenia bližších informácií.

Pri streľbe v Manchestri sa zranilo desať ľudí

Zásah jordánskych bezpečnostných síl sa uskutočnil po tom, čo v piatok pri výbuchu nástražného systému uloženého pri ceste zahynul neďaleko Ammánu policajt.

K zodpovednosti za piatkový útok sa nikto neprihlásil, avšak Jordánsko je kľúčovým spojencom Západu v boji proti extrémistickej organizácii Islamský štát v susednom Iraku a Sýrii.

Môže vás zaujímať

V Sýrii zabili francúzskeho džihádistu – „hlas z parížskych útokov“