Jednou vetou

Juhoafrickú republiku šokovali dva prípady znásilnenia – dieťaťa a mladej matky

Ilustračné foto

pixabay.com

Verejnosť v Juhoafrickej republike (JAR) v posledných dňoch pobúrili správy o dvoch prípadoch znásilnenia: šesťročné dievča bolo zneužité na toaletách v reštaurácii a tínedžerku krátko po pôrode v nemocnici znásilnil falošný lekár.

Hoci je JAR známa vysokou mierou sexuálnych útokov, povaha spomínaných dvoch zločinov je obzvlášť šokujúca.
Prvý prípad sa stal v sobotu 22. septembra – dieťa údajne znásilnili v reštaurácii na WC v hlavnom meste Pretória, pričom matka bola hneď vedľa v jedálenskej časti prevádzky. Uviedli to v stredu miestne médiá, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra DPA.

Súd poslal komika Billa Cosbyho na tri až desať rokov za mreže

Polícia v súvislosti s týmto incidentom zatkla 20-ročného muža, ktorého obvinili zo znásilnenia, uviedol portál News24. V provincii Východné Kapsko znásilnil v pondelok v nemocnici 17-ročnú dievčinu len niekoľko hodín po pôrode muž vystupujúci ako lekár, napísali v stredu noviny Sowetan. Podozrivého muža takisto zatkli.

O oboch prípadoch informovala väčšina médií v krajine a populárny rozhlasový moderátor talkšou Eusebius McKaiser skritizoval situáciu v JAR. Na Facebooku uviedol: „Južná Afrika nie je krajina pre deti.“

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia