Jednou vetou

K útoku na ministerstvo zahraničných vecí sa prihlásil Islamský štát

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Teroristická organizácia Islamský štát (IS) sa prihlásila k utorňajšiemu útoku na líbyjské ministerstvo zahraničných vecí v metropole Tripolis. Podľa úradov zahynuli najmenej traja ľudia a ďalších 21 utrpelo zranenia.

Traja „vojaci kalifátu“ ozbrojení samovražednými vestami a automatickými zbraňami dokázali „zaútočiť na ústredie ministerstva zahraničných vecí odpadlíckej líbyjskej vlády v centre Tripolisu“, uvádza sa vo vyhlásení IS, z ktorého citovala v stredu agentúra AFP.

Izraelské lietadlá zaútočili pri Damasku, informovali sýrske médiá

Podľa hovorcu líbyjskej špeciálnej jednotky Taraka Davasa najprv explodovalo pri budove ministerstva auto naložené výbušninami.

Potom sa na druhom poschodí budovy odpálil samovražedný atentátnik. Druhý útočník zahynul po tom, čo mu vybuchla taška s výbušninami.

Tretieho militanta, ktorý bol neozbrojený a mal nepriestrelnú vestu, zlikvidovali bezpečnostné sily pred budovou, dodal Davas.

Turecký parlament predĺžil nasadenie vojakov v Afganistane

Líbya sa zmieta v chaose od povstania z roku 2011, pri ktorom zvrhli dlhoročného vodcu Muammara Kaddáfího, čo využívajú islamskí militanti.

Severoafrická krajina bohatá na ropu má dve súperiace vlády, ktoré podporujú rôzne z desiatok miestnych milícií.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia