Jednou vetou

Úrady nariadili evakuáciu požiarom ohrozeného mesta Malibu

Tisíce ľudí boli nútené opustiť svoje domovy po tom, čo niektoré oblasti na severe amerického štátu Kalifornia zachvátil rýchlo sa šíriaci lesný požiar

foto: TASR/AP

Kalifornské úrady nariadili v piatok povinnú evakuáciu celého prímorského mesta Malibu, v ktorom býva mnoho hollywoodskych hviezd. Dôvodom je rýchlo sa šíriaci lesný požiar v jeho susedstve, informovala agentúra AP.

Plamene sa šíria v juhokalifornskom pohorí Santa Monica Mountains a postupujú smerom k oceánu. Úrady preto nariadili evakuáciu všetkých 13.000 obyvateľov mesta Malibu nachádzajúceho sa v okrese Los Angeles na južnom úpätí tohto pohoria.

Obeťou streľby v Kalifornii bol aj muž, ktorý prežil útok v Las Vegas

Malibu sa ťahá pozdĺž pobrežia Tichého oceánu, jeho dĺžka dosahuje zhruba 34 kilometrov.
„Bezprostredná hrozba!“ varoval miestne obyvateľstvo okresný hasičský zbor v Los Angeles. Šíreniu požiaru napomáha silný vietor.

Už v noci na piatok nariadili evakuáciu približne 75.000 domov v západnej časti okresu Los Angeles a na východe okresu Ventura.

Požiar vypukol vo štvrtok neďaleko severozápadnej časti mesta Los Angeles. V noci na piatok sa rozšíril smerom na juh do pobrežného pohoria Santa Monica Mountains. Ďalší požiar horí v okrese Ventura a tiež sa pohybuje smerom k pobrežiu.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia