Jednou vetou

Kanada: Tragická dopravná nehoda mladých hokejistov má 14 mŕtvych

Tragickou nehodou sa skončila cesta na zápas pre hokejistov juniorského tímu Humboldt Broncos z kanadskej provincie Saskatchewan. Autobus s hráčmi sa v piatok popoludní miestneho času zrazil s kamiónom a pri nešťastí vyhaslo 14 ľudských životov. Podľa polície je ďalších 14 ľudí zranených.

„Je to jeden z najťažších dní v mojom živote. Vyskytli sa, bohužiaľ, aj smrteľné zranenia. Všetci sme v šoku, ale musíme sa navzájom podporovať,“ povedal podľa portálu tsn.ca Kevin Garinger, prezident Saskatchewan Junior Hockey League.

Podľa polície sa v autobuse viezlo dokopy 28 osôb. „Môžeme potvrdiť, že v dôsledku tejto havárie zomrelo 14 ľudí. Ďalších 14 bolo prevezených do nemocnice s rozličnými zraneniami, z toho traja majú ťažké zranenia a sú v kritickom stave,“ informovala Kráľovská kanadská jazdecká polícia v oficiálnom stanovisku.

Šéf klubu Nipawin Hawks, ktorého hráči mali nastúpiť v dueli play off proti Broncos, bol z nehody zdrvený. „Je to hrozné, veľmi zlé. Ľudia z nášho mesta sedia v kostole, modlia sa a čakajú na nejaké dobré správy,“ uviedol ešte pred ohlásením počtu mŕtvych.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia