Jednou vetou

Kanadský denník: V Číne zatkli už tretieho občana Kanady

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Kanadský denník National Post v stredu informoval o zadržaní tretieho kanadského občana v Číne, odvolávajúc sa na kanadské ministerstvo zahraničných vecí.

Hovorca príslušného rezortu podľa tohto zdroja oznámil, že ministerstvo bolo o zatknutí občana Kanady „upovedomené“.  Na brífingu v Pekingu hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničných vecí Chua Čchun-jing uviedla, že o tejto informácii vedomosť nemá, napísala agentúra Reuters.

Správy o zmiznutí dvoch Kanaďanov – bývalého diplomata Michaela Kovriga a podnikateľa Michaela Spavora – sa objavili začiatkom minulého týždňa po tom, čo v Kanade zatkli začiatkom decembra Meng Wan-čou, finančnú riaditeľku a dcéru zakladateľa čínskeho telekomunikačného gigantu Huawei.

Japonsko protestuje proti výstavbe ruských kasární na Kurilských ostrovoch

Meng Wan-čou v súčasnosti čaká na výsledok vydávacieho konania do Spojených štátov, kde je obvinená z podvodu súvisiaceho s možným porušením sankcií uvalených Washingtonom na Irán. Až do ukončenia konania nesmie opustiť Kanadu, proti čomu Čína protestuje a žiada jej okamžité prepustenie.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia