Jednou vetou

Kandidáti na šéfa CDU sa predstavia na oblastných konferenciách

Nemecká kancelárka Angela Merkelová

Foto: TASR/AP

Špičky Kresťanskodemokratickej únie (CDU) navrhnú predsedníctvu strany na jeho dvojdňovom zasadaní, ktoré sa v nedeľu začne v Berlíne, usporiadanie niekoľkých oblastných konferencií, kde sa budú môcť predstaviť kandidáti na post predsedu strany. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA.

Väčšina obyvateľov Novej Kaledónie je proti nezávislosti od Francúzska

Oblastné konferencie CDU sa uskutočnia ešte pred celoštátnym zjazdom strany, ktorý je naplánovaný na december. Podľa DPA zatiaľ nie je jasné, koľko konferencií sa bude konať, avšak pre krátkosť času je jasné, že tento plán sa nebude môcť realizovať samostatne vo všetkých 16 spolkových krajinách.

Politickú scénu v Nemecku tento týždeň rozvírilo oznámenie kancelárky Angely Merkelovej, ktorá avizovala, že v decembri plánuje odstúpiť z funkcie predsedníčky CDU. Oznámila tiež, že sa už nebude uchádzať o post kancelárky, keď sa jej v roku 2021 skončí súčasné funkčné obdobie.

Boje v meste Hudajda si vyžiadali životy desiatok vzbúrencov

Záujem o kandidatúru na funkciu šéfa konzervatívcov doteraz prejavili generálna tajomníčka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová, spolkový minister zdravotníctva Jens Spahn a bývalý predseda frakcie CDU/CDU v Spolkovom sneme Friedrich Merz.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia