Jednou vetou

Katolíckeho kňaza napadol v Poľsku útočník nožom

Ilustračné foto

pixabay.com

Rímskokatolíckeho kňaza hospitalizovali vo vážnom stave po tom, ako ho v Katedrále svätej Márie Magdalény v poľskom meste Vroclav v pondelok ráno napadol útočník nožom. Informovala o tom agentúra AP.

Muž kňaza napadol okolo 06.30 h ráno vo vroclavskej mestskej časti Ostrów Tumski neďaleko centra mesta, uviedla polícia.

Útočník podľa internetového portálu TVP.info ku kňazovi pristúpil v momente, keď chcel ísť k oltáru a pripraviť sa na omšu. Následne ho nečakane bodol do hrude, pričom kňaz utrpel poranenie pľúc.

V Kazachstane pokračujú protesty proti výsledku prezidentských volieb

Hovorkyňa vroclavskej univerzitnej nemocnice Monika Kowalská povedala, že zranený duchovný podstúpil operáciu a jeho stav je stabilizovaný. Útočníka zadržala polícia; jeho motív nebol bezprostredne známy.

Agentúra AP pripomína, že útok sa odohral v čase, keď v Poľsku mnohí predstavitelia katolíckej cirkvi čelia obvineniam z pohlavného zneužívania maloletých. Cirkev je navyše kritizovaná za to, že kňazov, ktorí sa dopustili sexuálneho násilia, presúva z jednej farnosti na druhú, namiesto toho, aby ich náležite potrestala.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia