Jednou vetou

Kerčský prieliv je pre ukrajinské plavidlá prístupný bez ohraničení

Hovorca ruského prezidenta Vladimíra Putina Dmitrij Peskov

Foto: TASR/AP

Kerčský prieliv je bez ohraničení prístupný pre všetky plavidlá vrátane ukrajinských, vyhlásil v piatok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Informovala o tom agentúra Interfax.

Na otázku novinárov, týkajúcu sa prístupu ukrajinských lodí do Azovského mora cez Kerčský prieliv Peskov odpovedal, že nemá informácie o tom, že by v súčasnej dobe na danej trase existovali akékoľvek ohraničenia plavby. Uviedol, že Kremeľ bol informovaný o tom, že „Kerčský prieliv pracuje v bežnom režime prevádzky“.

Maďarsko je v aktuálnom spore s Moskvou na strane Ukrajiny, uviedol Orbán

Prítomných novinárov však upozornil na skutočnosť, že prístav v Kerči, ktorý plní administratívne úlohy v súvislosti s plavbou cez prieliv, môže v prípade nepriaznivého počasia plavbu lodí v tomto priestore obmedziť.

Najnovšie vyhlásenia Kremľa týkajúce sa slobody plavby cez prieliv prišli tri dni po tom, ako hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová uviedla, že v súvislosti s kerčským incidentom a údajnou hrozbou sabotáže kerčského mosta budú v oblasti platiť prísnejšie bezpečnostné opatrenia.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia