Jednou vetou

Reakcie slovenských politikov na leteckú tragédiu v Rusku

Prezident SR Andrej Kiska

Foto: TASR

Prezident SR Andrej Kiska vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým obetí z civilného ruského lietadla, ktoré sa zrútilo v nedeľu neďaleko Moskvy.

Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi poslal Kiska sústrastný telegram. Správu o tragédii prijal s ľútosťou. „Vážený pán prezident, s ľútosťou som prijal smutnú správu o páde lietadla, pri ktorom vyhasli desiatky ľudských životov. Vyjadrujem v mene občanov Slovenskej republiky, ako aj v mene svojom, Vám a všetkým pozostalým úprimnú sústrasť,“ napísal v telegrame.

Národnosti obetí ešte nie sú známe. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí ale preveruje, či sa v lietadle nenachádzali Slováci, zatiaľ sa nedozvedelo žiadne konkrétnosti.

Dopravné lietadlo ruskej regionálnej leteckej spoločnosti Saratovské aerolínie so 71 ľuďmi na palube sa v nedeľu zrútilo krátko po vzlietnutí z moskovského medzinárodného letiska Domodedovo. Nehodu neprežil nikto z cestujúcich ani členov posádky.

Stroj typu An-148 smeroval z Moskvy do mesta Orsk na južnom Urale v blízkosti hranice s Kazachstanom. Na jeho palube bolo 65 cestujúcich a šesť členov posádky. Lietadlo zmizlo z radarov krátko po vzlietnutí z Moskvy. Havarovalo juhovýchodne od Moskvy v blízkosti mesta Ramenskoje.

Andrej Danko: Letecké nehody si vyberajú prikrutú daň, myslím na všetkých pozostalých

Letecké nehody si stále vyberajú prikrutú daň, hoci je lietanie štatisticky jedným z najbezpečnejších spôsobov prepravy. Takto reaguje na zrútenie ruského civilného lietadla pri Moskve predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) na Facebooku.

„Myslím na všetkých pozostalých, ktorým sa už blízki nevrátia domov, vyjadrujem im úprimnú sústrasť,“ 
uviedol na sociálnej sieti. Národnosti obetí ešte nie sú známe. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí preveruje, či sa v lietadle nenachádzali aj Slováci, zatiaľ sa nedozvedelo žiadne konkrétnosti.

Dopravné lietadlo ruskej regionálnej leteckej spoločnosti Saratovské aerolínie so 71 ľuďmi na palube sa zrútilo v nedeľu krátko po vzlietnutí z moskovského medzinárodného letiska Domodedovo. Nehodu neprežil nikto z cestujúcich ani členov posádky.

Premiér Robert Fico vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým a celému ruskému ľudu

Slovenský premiér Robert Fico vyjadril úprimnú sústrasť všetkým pozostalým obetí a celému ruskému ľudu v reakcii na zrútenie ruského civilného lietadla, ku ktorému došlo v nedeľu pri Moskve.

Ministerský predseda to uviedol na svojom profile sociálnej siete Facebook.

„Hoci je letecká preprava štatisticky najbezpečnejšia, občas si vyberie krutú daň. Po tragickom lete ruskej spoločnosti Saratov Airlines dnes ostalo 71 obetí. Vyjadrujem úprimnú sústrasť všetkým pozostalým i celému ruskému ľudu,“ napísal.

Národnosti obetí ešte nie sú známe. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí preveruje, či sa v lietadle nenachádzali aj Slováci, zatiaľ sa nedozvedelo žiadne konkrétnosti.

Dopravné lietadlo ruskej regionálnej leteckej spoločnosti Saratovské aerolínie so 71 ľuďmi na palube sa zrútilo v nedeľu krátko po vzlietnutí z moskovského medzinárodného letiska Domodedovo. Nehodu neprežil nikto z cestujúcich ani členov posádky.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia